Czystość butelek dla niemowląt

Utrzymanie butelek do karmienia niemowląt w sterylnej czystości wymaga od rodziców nieco uwagi. Źle umyta butelka może spowodować problemy żołądkowe np. biegunkę, zatrucie pokarmowe czy pleśniawki.


Pozostałości mleka, które przylegają do ścianek butelki mogą być pożywką dla rozwoju bakterii. Dlatego, gdy tylko niemowlę skończy jeść, należy od razu wylać pozostałą część mleka i umyć butelkę przy pomocy płynu oraz specjalnej szczoteczki.


Wyparzanie lub sterylizacja przez pierwsze pół roku


Do 6. miesiąca życia dziecka butelki należy wyparzać lub sterylizować i to nawet po starannym umyciu. Jeśli butelka jest wykonana z poliwęglanu, oznacza to, że jest odporna na temperaturę do 97°C, czyli, że można ją gotować. To temperatura, jakiej nie da się osiągnąć w zmywarce. Gotowanie powinno trwać ok. 10 minut. Nie wszyscy rodzice wiedzą, że ważne przy tym jest, by smoczki gotować osobno, gdyż podczas ich gotowania powstaje osad, który może brudzić butelki.


Łatwiej jest utrzymać w czystości butelki szklane, jednak wielu rodziców używa ich tylko na pierwszym etapie karmienia niemowlęcia, przechodząc później na wygodniejsze – plastikowe. Butelki wykonane z tworzywa mają jednak ten minus, że łatwo się odbarwiają.


Mikrofala i zmywarka – niekoniecznie


Mycie butelek w zmywarce nie jest najlepszym pomysłem, gdyż kostki myjące zawierają w sobie zbyt silne substancje, które mogą uszkadzać butelkę. Producenci akcesoriów do karmienia niemowląt zdecydowanie odradzają sterylizowanie butelek oraz smoczków w kuchence mikrofalowej. Wyjątkiem jest tutaj Lovi Samosterylizująca butelka do karmienia 150ml, ponieważ posiada specjalnie zaprojektowany kapsel pozwalający wysterylizować butelkę oraz jej części właśnie w „mikrofali”. – „Dobrą alternatywą dla typowych kuchenek mikrofalowych jest również mikrofalowy sterylizator parowy firmy Philips AVENT, który zapewnia dokładne czyszczenie i chroni delikatne butelki przed zniszczeniem”- mówi Agata Chmielewska, Specjalista ds. Sprzedaży Internetowej Kidy.pl.


Płyn do mycia butelek, laktatora, zabawek


Ostatnio hitem na rynku akcesoriów dla niemowląt jest płyn do mycia butelek firmy NUK. Jego receptura oparta jest na składnikach naturalnych, których enzymy skutecznie usuwają resztki z mleka, papki czy soków. Nie zawiera substancji zapachowych, barwiących ani wybielaczy, a stężenie związków powierzchniowo czynnych zostało ograniczone do minimum. Można nim myć zarówno dziecięce naczynia, a nawet części laktatora i nadające się do mycia zabawki.


NUK Płyn do mycia butelek i smoczków dostępny jest w bezpiecznym sklepie internetowym Kidy.pl, wraz z innymi innowacyjnymi akcesoriami niezbędnymi do zdrowego rozwoju małego dziecka. „Płyn do mycia butelek i smoczków firmy NUK wprowadziliśmy na prośbę naszych Klientów. Nie sądziliśmy, że okaże się aż takim hitem! Klienci bardzo go sobie chwalą i często zamawiają z ten płyn wraz z gąbką do mycia butelek i smoczków – nowością w asortymencie marki NUK”– mówi Agata Chmielewska z Kidy.pl.


*** 


Kidy.pl to nowoczesny sklep internetowy oferujący produkty dla niemowląt znanych i cenionych marek. W ofercie e-sklepu znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki , soczki, obiadki, deserki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także akcesoria związane z żywieniem takie jak butelki, kubeczki, smoczki. Kidy.pl oferuje również produkty związane z pielęgnacją małych dzieci: kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji niemowląt.


Sklep Kidy.pl przyłączył się również do akcji Bezpieczny Wózek. Rodzice, dokonując w nim zakupu, otrzymują odblaskowe naklejki na wózek zwiększające bezpieczeństwo na drodze.


Więcej informacji w serwisach: www.kidy.pl www.humana.pl  www.verco.com.pl   www.bezpiecznywozek.pl


*** 


Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.


Więcej informacji w serwisach: www.humana.pl  www.verco.com.pl  www.mosbito.pl  www.polkaintymnie.pl

Authors

Related posts

Top