Jak ciąża wpływa na wzrok

Teaser

Wiele kobiet w ciąży ma wrażenie, że ich wzrok pogorszył się, pojawiają się problemy z tolerancją szkieł kontaktowych oraz objawy związane z „zespołem suchego oka”.

Ciąża to dla kobiety szereg zmian zachodzących w organizmie. Np. zmiany hormonalne mają wpływ na wiele narządów, w tym na narząd wzroku. Pod wpływem działania hormonów może dojść do zaburzenia wytwarzania łez i  wystąpienia zespołu suchego oka. Jego objawy to m.in.: uczucie zmęczenia oczu, piasku pod powiekami, pieczenie.

Objawy typowe dla „suchego oka” mogą bardziej odczuwać kobiety pracujące przy komputerze, przebywające długo w klimatyzowanych pomieszczeniach oraz podczas czytania i oglądania telewizji.

„Suche oko” w ciąży

– „Suche oko” to znak, że nawilżenie powierzchni oka jest nieprawidłowe, możliwe również, że doszło do upośledzenia odżywienia rogówki. Konieczne jest nawilżanie oczu kroplami typu sztuczne łzy. Np. Dexoftyal MD to regenerujące krople do oczu. Przyniosą tak potrzebne oczom nawilżenie, zmniejszą uczucie podrażnienia, mają również regenerujące działanie dla rogówki oka.” – mówi dr Maciej Osęka, Prezes nowoczesnej firmy okulistycznej Ofta sp. z o.o.

Dobra wiadomość jest taka, że po porodzie wzrok wraca do stanu sprzed ciąży. Warto pamiętać, że ciąża z wadą wzroku zawsze wymaga konsultacji okulistycznej.

Dexoftyal MD regenerujące krople do oczu dostępne są w aptekach oraz sprzedaży internetowej na DrogeriaZdrowie.pl. Sklep oferuje również szeroki wybór produktów dla kobiet w ciąży, podczas porodu i połogu.

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl  www.sutricon.pl   www.startzrozumem.pl 

< 237309" >

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl
Authors
Tags , , ,

Related posts

Top