Problemy ze wzrokiem podczas upałów

Upały i intensywne korzystanie z klimatyzacji to wielki dyskomfort dla oczu. Niedogodności mogą objawiać się np. zaburzeniem ostrości widzenia oraz być przyczyną zapalenia spojówek.

Latem jesteśmy szczególnie narażeni na wystąpienie zespołu suchego oka. Wystarczy, że kilka godzin dziennie spędzasz w klimatyzowanym pomieszczeniu lub samochodzie. Klimatyzacja, oprócz zbawiennego chłodzącego działania, może niestety wysuszać oczy.

Objawy „suchego oka”

Specjaliści apelują, aby latem nie lekceważyć objawów suchego oka. Odczuwane symptomy to pieczenie i swędzenie,  uczucie piasku pod powiekami,  przekrwienie spojówek, częste mruganie oraz zbieranie sie wydzieliny w kąciku oczu.

Zespół suchego oka może powodować czasowe zaburzenia ostrości widzenia oraz być przyczyną zapalenia spojówek. Tym konsekwencjom można zapobiegać – wystarczy odpowiednio nawilżać oko.

Wygodne krople nawilżające o wysokiej lepkości

Dla osób narażonych na wysuszanie oka doskonale sprawdzą się krople nawilżające o wysokiej lepkości. Długo utrzymują się na powierzchni oka i mogą być dawkowane rzadziej niż inne preparaty sztucznych łez.

– „Polecam krople do oczu Lakroft. Zawierają one hypromelozę w wysokim stężeniu 0,5%, która bardzo dobrze nawilża powierzchnię oka oraz łagodzi objawy niedoboru łez. Krople Lakroft tworzą warstwę ochronną na powierzchni oka. Na długo likwidują dyskomfort związany z działaniem klimatyzacji, wiatru, długotrwałą pracą przy komputerze i jazdą samochodem.” – mówi dr Maciej Osęka, Prezes Firmy Ofta sp. z o.o.

Ekonomiczne opakowanie Lakroftu i przystępna cena sprawiają, że to jedne z najchętniej kupowanych kropli nawilżających do oczu bez recepty. Do nabycia w aptekach oraz w Internecie – drogeriazdrowie.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

Authors
Tags , , , ,

Related posts

Top