Zdrowie Ze świata firm

Cesarskie cięcie alternatywą dla porodu naturalnego?

Cesarskie cięcie alternatywą dla porodu naturalnego?
W żadnym wypadku cesarskie cięcie nie może być uważane za alternatywę dla porodu siłami natury – uważają lekarze. To operacja, która różni się znacznie od naturalnych procesów związanych z

W żadnym wypadku cesarskie cięcie nie może być uważane za alternatywę dla porodu siłami natury – uważają lekarze. To operacja, która różni się znacznie od naturalnych procesów związanych z porodem.

Różnice pomiędzy porodem naturalnym, a cesarskim cięciem są istotne dla ciężarnej i noworodka. Cesarskie cięcie to operacja i jak w przypadku każdej innej interwencji chirurgicznej mogą wystąpić powikłania operacyjne i infekcyjne. Ten sposób rozwiązania ciąży jest obarczony większym ryzykiem zgonu niż przy porodzie siłami natury. W praktyce jednak takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. Inne możliwe konsekwencje to zwiększone ryzyko wtórnej niepłodności, endometriozy, ryzyko uszkodzenia jelit, pęcherza moczowego, moczowodów.

W przypadku porodu naturalnego negatywnych konsekwencji dla zdrowia kobiety jest mniej. Poród naturalny trwa jednak o wiele dłużej i wiąże się z bolesnością skurczy oraz możliwością uszkodzenia mięśni pochwy i krocza, czego efektem może być nietrzymanie moczu w późniejszym wieku. Wiele kobiet po porodzie ma syndrom wycieczenia jak również przejściowe obniżenie nastroju a nawet depresję poporodową.

Poród to masaż dla dziecka
Dla dziecka przeciskanie się przez kanał rodny to swojego rodzaju masaż, który ułatwia prawidłowe funkcjonowanie układów krwionośnego i oddechowego. Poprzez ucisk związany z przeciskaniem się z dróg oddechowych noworodka usuwany jest płyn owodniowy. A gdy ciało noworodka odczuwa skurcze porodowe- nawiązują się polaczenia nerwowe.
U dzieci, które przychodzą na świat przez cięcie, brak tych naturalnych procesów może sprzyjać większemu prawdopodobieństwu wystąpienia astmy oraz problemami z integracją sensoryczną. Przy CC dziecko nie ma tak wydłużonego okresu adaptacji, a drogi oddechowe oczyszczane są mechanicznie.

Różnice w połogu
Podstawowe dolegliwości związane z połogiem jak obkurczanie się macicy, krwawienie z dróg rodnych, bolesność piersi są podobne zarówno w przypadku porodu naturalnego jako i poprzez cesarskie cięcie. Natomiast obolałe krocze jest największą dolegliwością odczuwaną w pierwszym okresie połogu po porodzie siłami natury. Krocze może być popękane lub nacięte – wówczas gojenie będzie trwało ok. 10 dni, a kobieta może odczuwać ból i dyskomfort przy siedzeniu.

A to już wiesz?  Zsiadłe mleko - lekkostrawne, łatwo przyswajalne

W przypadku cesarskiego cięcia pochwa jest nienaruszona. Do końca życia pozostanie jednak pozioma blizna. Blizna po cesarce goi się około miesiąca, w trakcie którego można odczuwać dolegliwości – poczucie swędzenia, napięcia skóry, ból przy poruszaniu się. – „Dla kobiet po cesarskim cięciu polecam silikonowe plastry na blizny Sutricon. To nowoczesny preparat, który skutecznie zapobiega powstawaniu blizn nieprawidłowych i poprawia wygląd blizn już powstałych” – mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

Czytaj więcej na www.polkaintymnie.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy