Wiadomości Branżowe

Czy wiesz, że maluchy najszybciej i najefektywniej uczą się przez zabawę?

Jak się bawić z niemowlakiem? Czy wiesz, że maluchy najszybciej i najefektywniej uczą się przez zabawę? Nic tak nie stymuluje rozwoju psychoruchowego szkraba jak codzienna

Jak się bawić z niemowlakiem?
Czy wiesz, że maluchy najszybciej i najefektywniej uczą się przez zabawę? Nic tak nie stymuluje rozwoju psychoruchowego szkraba jak codzienna porcja psot, figlów i swawoli pod czujnym okiem rodzica.
Więcej informacji rodzice znajdą na stronie www.babymama.pl

Bezcenny czas
Czas spędzany z pociechą to najlepsza inwestycja w rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka oraz we wzajemne relacje. Maluch uczący się świata pod czujnym i troskliwym okiem rodzica, z ufnością i bez obaw poznaje kolejne jego aspekty, szybciej nabywa też kolejnych umiejętności psychoruchowych. Dlatego warto z zabawy z bobasem uczynić codzienny rytuał. I pamiętać, że nie o ilość spędzanego czasu chodzi, ale o jego jakość. Zabawa jest bowiem nie tylko formą aktywności wspierającą rozwój małego dziecka, ale przede wszystkim źródłem ogromnej radości i świetną okazją do zbudowania i wzmacniania silnych więzi rodzinnych. A zatem do dzieła!

Magiczna kraina zabawy
To bardzo ważne, aby formę zabawy z maluchem dostosować do etapu rozwoju dziecka. Najmłodsze dzieci, te do 2. miesiąca życia, najwięcej czasu spędzają, śpiąc. Z czasem, gdy pory czuwania się wydłużają, można zacząć bawić się z pociechą, ale – to ważne – nie ma mowy o gwałtownych, raptownych, głośnych formach zabawy. Wprost przeciwnie. Kilkutygodniowe bobasy są bardzo wrażliwe na hałas, ostre światła, gwałtowne ruchy. Aby dziecka nie przestraszyć i z powodzeniem rozpocząć stymulowanie rozwoju i budowanie wzajemnych relacji, zacznij od łagodnych form zabawy – tzw. mizianek. Najwygodniej Wam będzie, gdy ułożysz dziecko na łóżku, na miękkim, przyjemnym, dwustronnym, bawełnianym kocyku. Rozbierz maluszka do pieluszki. Wetrzyj w swoje dłonie oliwkę i spokojnymi ruchami masuj ciało pociechy. Możesz w tym czasie śpiewać dziecku piosenki lub prawić mówić czułe słówka. To bardzo przyjemna zabawa, zwłaszcza dla małego pieszczocha!

Po 3. miesiącu
Każdy dzień to krok milowy w rozwoju emocjonalnym i fizycznym niemowląt. Po 3. miesiącu życia dzieci wyraźniej widzą, lepiej panują nad ciałem, chłoną świat wszystkimi zmysłami i z uporem próbują nabyć sztukę chwytania i trzymania. To właśnie na tym etapie życia bobasa najbardziej sprawdzi się mata edukacyjna (taka jak Treetop Friends Skip Hop – www.babymama.pl_ ). Dlaczego? Ponieważ tutaj wszystko stymuluje do rozwoju – grafika, barwy, kolorowe, rozwijające zmysły zabawki. Ta mata to aż 17 różnych propozycji zabaw z dzieckiem!
Starsze bobasy
Starsze maluchy, zwłaszcza te, które ukończył 6. miesiąc życia, są coraz bardziej mobilne. Więc i możliwości zabawy jest zdecydowanie więcej! Gdy dziecko uczy się siadania, chodzenia i raczkowania, nieoceniona będzie pomoc mat piankowych TESSELL ze sklepu www.babymama.pl. Puzzle są wykonane z miękkiej, grubej pianki i chronią maluchy i przed zimną podłogą, i przed bolesnymi skutkami ewentualnych upadków. Co więcej, zabawa nimi pomaga ćwiczyć koncentrację, pamięć oraz służy poznawaniu nowych słówek. Produkt rozwija zdolności psycho-motoryczne malucha, stymuluje wyobraźnię, zmysł dotyku, wzroku, pobudza receptory czuciowe na wrażliwej podeszwie stopy.

Więcej informacji rodzice znajdą na stronie www.babymama.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy