Dexoftyal UD złagodzi objawy suchego oka

Co trzecia osoba powyżej 50 roku życia odczuwa dyskomfort charakterystyczny dla zespołu suchego oka. Jest to związane ze zmniejszonym stężeniem kwasu hialuronowego w filmie łzowym na powierzchni oka.

Podobna przypadłość może dotykać również użytkowników szkieł kontaktowych. Kwas hialuronowy, naturalny składnik tkanek organizmu, zapewnia m.in. prawidłowe nawilżenie oka.Występuje w  naturalnym filmie łzowym na powierzchni oka. To właśnie jego równomierna warstwa zapewnia dobre widzenie, ułatwia ruch powiek po powierzchni oka i chroni je przed czynnikami zewnętrznymi. Gdy jest zaburzona, wiele osób odczuwa pieczenie i „piasek” pod powiekami.

„Sztuczne łzy” z kwasem hialuronowym najbardziej skuteczne

Przerwy w ciągłości filmu łzowego i jego zanieczyszczenia prowadzą do zespołu suchego oka. Aby wspomóc film łzowy w jego naturalnych funkcjach, okuliści zalecają preparaty sztucznych łez. Najwyższą skuteczność mają krople zawierające kwas hialuronowy.

– „Takim nowoczesnym preparatem jest Dexoftyal UD. Dodatkowo jego skład został uzupełniony prowitaminą B5, która zwiększa właściwości nawilżające hialuronianu sodu. W rezultacie Dexoftyal UD zabezpiecza, nawilża i tworzy warstwę ochronną na powierzchni oka. Długotrwale likwiduje dyskomfort związany z niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego i przemęczeniem oczu.” – mówi dr Maciej Osęka, prezes firmy Ofta sp. z o.o.

Dexoftyal UD – krople do oczu bez konserwantów

Krople do oczu Dexoftyal UD dzięki specjalnemu systemowi pakowania – minimsy – nie zawierają konserwantów. Mogą być bezpiecznie stosowane przez użytkowników soczewek kontaktowych. Do nabycia w aptekach oraz w sprzedaży internetowej na www.drogeriazdrowie.pl

Opakowanie zawiera  20 minimsów wielorazowego użytku x 0,35 ml. 1 minims = 10 kropli.

www.ofta.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

Authors

Related posts

Top