Ze świata firm

Dręczą Cię nawracające jęczmienie? Pamiętaj o higienie powiek

Jęczmień na oku to najczęstsza choroba powiek. W 90% przypadków za jej powstanie odpowiada zakażenie gronkowcem. Pielęgnacja powiek obejmuje ciepłe kompresy, unikanie zakażonych kosmetyków oraz oczyszczanie hipoalergicznymi jednorazowymi chusteczkami – Demoxoft Clean.Bolesność, uczucia ciała obcego w oku, rezygnacja z makijażu i soczewek kontaktowych – pojawienie się jęczmienia

Jęczmień na oku to najczęstsza choroba powiek. W 90% przypadków za jej powstanie odpowiada zakażenie gronkowcem. Pielęgnacja powiek obejmuje ciepłe kompresy, unikanie zakażonych kosmetyków oraz oczyszczanie hipoalergicznymi jednorazowymi chusteczkami – Demoxoft Clean.

Bolesność, uczucia ciała obcego w oku, rezygnacja z makijażu i soczewek kontaktowych – pojawienie się jęczmienia to duży dyskomfort. Dolegliwość ta dotyczy zwykle osób pomiędzy 30 – 50 rokiem życia i dzieci w wieku szkolnym. Może trwać od 2 do 4 dni. Jęczmień jest jedną z najbardziej przykrych dolegliwości również dlatego, że ma skłonność do nawrotów.

Choroby przewlekłe sprzyjają jęczmieniom

Jakie czynniki sprzyjają powstawaniu jęczmienia na oku? To choroby powiek takie jak przewlekłe zapalenie powiek oraz dysfunkcja gruczołów Meiboma (zaburzenie polega na zatykaniu się ujścia gruczołów znajdujących się na brzegach powiek). Jęczmień może być też utrapieniem osób cierpiących na inne choroby przewlekłe jak cukrzyca, łojotokowe zapalenie skóry, trądzik różowaty.

Jęczmień zwykle nie jest powodem pilnej wizyty u okulisty. Warto jednak wiedzieć, co specjaliści zalecają pacjentom? Zarówno w leczeniu jak i profilaktyce jęczmienia podstawa to oczyszczanie brzegów powiek. Właściwa higiena pomoże zapobiec nawrotom choroby.

Na czym polega higiena powiek?

– „Zalecana higiena brzegów powiek to ciepłe kompresy o możliwie wysokiej temperaturze oraz usuwanie wydzieliny gromadzącej się na brzegach powiek przy pomocy hipoalergicznych chusteczek. Polecam nowość na rynku – Demoxoft Clean – chusteczki do oczyszczania podrażnionej skóry powiek. Icho dodatkowe działanie to złagodzenie przykrych objawów towarzyszących stanom zapalnym, takich jak świąd i pieczenie.” – mówi dr Maciej Osęka, Prezes Ofta Sp. z o.o.

Dobre efekty daje również masaż powieki. Uwaga – specjaliści zdecydowanie odradzają popularny sposób pocierania jęczmienia obrączką. Możliwe, że bakteria, która spowodowała zakażenie znajduje się nadal w kosmetykach do makijażu, wówczas warto je wymienić lub wysterylizować.

A to już wiesz?  115 mln euro na medycynę przyszłości

DEMOXOFT Clean 20 jednorazowych chusteczek do specjalistycznej pielęgnacji podrażnionych powiek dostępne są w aptekach oraz sprzedaży internetowej: DrogeriaZdrowie.pl

 

Verco Sp. z o.o. to dynamicznie rozwijająca się firma działająca na rynku farmaceutycznym oraz FMCG.  Tworzy i wprowadza innowacyjne produkty z dziedziny ginekologii i okulistyki. Portfolio Verco zawiera sześć nowatorskich marek ginekologicznych, w tym trzy wiodące na polskim rynku: PregnaPLUS, Mucovagin oraz Trivagin. Główne obszary ginekologicznych produktów Verco to suplementacja kobiet w ciąży, infekcje intymne i pielęgnacja okolic intymnych, ginekologia operacyjna, leczenie blizn po cięciu cesarskim. Częścią Verco jest firma OFTA. To firma R&D specjalizująca się w okulistyce oraz Rynkowy Lider Innowacji 2012. OFTA posiada w swoim portfolio cztery wiodące marki okulistyczne na polskim rynku: Vitroft, Retrixoft, Dexoftyal i Demoxoft. Zgodnie ze strategią firmy Verco wszystkie produkty zostały opracowane według standardów Evidence Based Medicine i najnowszych rekomendacji Towarzystw Naukowych.

 

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy