Ginekolodzy i położne o nowych plastrach na blizny Sutricon

Plastry na blizny Sutricon, dostępne na polskim rynku od dwóch miesięcy, zebrały pozytywne opinie ginekologów i położnych, jako świetny sposób pielęgnacji blizn po cesarskim cięciu. Przedstawiamy najciekawsze wypowiedzi.


Sutricon to nowoczesne, silikonowe plastry na blizny, które skutecznie zapobiegają powstawaniu nieprawidłowych blizn. Na całym świecie takie rozwiązania stosowane są od kilkunastu lat, w Polsce to ciągle nowość. Innowacyjny produkt trafił na rynek dzięki firmie Verco.


Ważny efekt przeciwbólowy


Prof. Ewa Dmoch-Gajzlerska z Centrum Medycznego EUROMEDICUM, która prowadzi również poradnię ginekologiczną, zwraca uwagę, że dzięki Sutriconowi kobieta po cesarskim cięciu sama może zminimalizować wielkość blizny. Ważne, by o odpowiednią pielęgnację zadbać w pierwszych dniach po zdjęciu szwów. – „Zaraz po porodzie mama musi się odnaleźć w nowej sytuacji, ale powinna też zadbać o siebie. Do pielęgnacji blizny powinien mobilizować ją również partner.” – mówi prof. Dmoch-Gajzlerska. – „Warto korzystać z nowych środków, dzięki którym blizna łatwiej się goi. Plastry na blizny Sutricon mają zarówno działanie lecznicze jak i efekt przeciwbólowy.


Położne polecają plastry na blizny


Prof. Ewa Dmoch-Gajzlerska dodaje, że zasady pielęgnacji blizny po cesarskim cięciu powinna wyjaśnić rodzącej położna. –„Obecnie dostępnych jest wiele sposobów na blizny: z użyciem środków farmakologicznych, kosmetycznych, a nawet operacyjnych. My polecamy naszym pacjentkom Sutricon, gdyż dla kobiet zaraz po porodzie jest to najłatwiejszy i najskuteczniejszy sposób pielęgnacji blizny. – mówi Krystyna Lichocka, położna z Euromedicum. – Plastry można przycinać w zależności od długości rany. Dla pacjentek ważne jest, że oprócz działania poprawiającego estetykę blizny, Sutricon zapobiega dolegliwościom związanym z gojeniem jak ból, napięcie skóry, swędzenie.


Pacjentki zaakceptowały Sutricon


Dr n. med. Witold Rogiewicz, specjalista ginekologii i położnictwa twierdzi, że kobiety po cesarskim cięciu zbyt mało wiedzą o zasadach pielęgnacji blizny. Jego zdaniem, aby blizna dobrze wyglądała, trzeba jej trochę pomóc, np. wykonując masaż, który zwiększy ukrwienie blizny, zapewnić ranie dostęp powietrza. Kolejnym krokiem jest stosowanie plastrów Sutricon. – „Pierwsze opinie od pacjentek, które miały cesarskie cięcie i używały Sutriconu są bardzo pozytywne. Plastry na blizny są przez nie chętnie akceptowane, ponieważ są proste w użyciu. I w przeciwieństwie do np. maści na blizny, nie trzeba ich wcierać. Pacjentkom podoba się to, że po naklejeniu plastra mogą o nim zapomnieć, gdyż jest bardzo cienki. Kilka powiedziało mi, że dzięki plastrom Sutricon skończyły się dolegliwości związane z podrażnieniem blizny przez odzież, bo plaster chroni delikatną okolicę gojącej się rany.”


– „Cieszymy się, że nasz nowy produkt spotkał się z tak pozytywnym przyjęciem środowiska medycznego oraz spełnił oczekiwania kobiet, które rodziły przez cesarskie cięcie.” – mówi Agata Chodakowska, Product Manager.


*** 


Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.


Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.kidy.pl www.mosbito.pl www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl

Authors

Related posts

Top