Bezpieczeństwo Produkty

Jak wybrać elektroniczną nianię?

Sen malucha pod kontrolą – jak wybrać nianię elektroniczną? Opieka nad dzieckiem nie musi oznaczać całodobowego czuwania. Niania elektroniczna to spore ułatwienie, zwłaszcza dla tych

Sen malucha pod kontrolą – jak wybrać nianię elektroniczną?

Opieka nad dzieckiem nie musi oznaczać całodobowego czuwania. Niania elektroniczna to spore ułatwienie, zwłaszcza dla tych mam, które mieszkają w dużym domu. Na rynku istnieje ich szeroki wybór, a ceny wahają się od 200 do 1000 zł. Jak w gąszczu ofert wybrać odpowiednią dla swoich potrzeb nianię elektroniczną? Jakie funkcje powinna posiadać? Radzą eksperci z Feedo.pl.
Niania elektroniczna to urządzenie składające się w swojej najprostszej wersji z nadajnika, który ustawia się przy dziecku, i odbiornika, który rodzic ma przy sobie. – To proste i funkcjonalne urządzenie, pozwalające mamie w pełni kontrolować śpiącego malucha, bez potrzeby ciągłego zaglądania do pokoju dziecka – mówi Martin Molčan, dyrektor zarządzający Feedo.pl. Jakie jeszcze inne funkcje posiadają nianie elektroniczne i czy wszystkie z nich są rzeczywiście przydatne?

Podstawowe parametry
Wybierając nianię należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na parametry techniczne. Istotny jest zasięg urządzenia. Producenci najczęściej umieszczają informacje tylko o zasięgu w przestrzeni otwartej. W rzeczywistości duży zasięg na przestrzeni otwartej nie oznacza, że w przestrzeni zamkniętej można oddalić się na taką odległość od dziecka. Aby ją obliczyć trzeba przyjąć, że stanowi ona ¼ zasięgu otwartego – informuje Martin Molčan z Feedo.pl. Należy zatem wybierać nianie o dużym zasięgu – nawet do 500 m na przestrzeni otwartej. Odpowiedni wybór urządzenia o dużej liczbie kanałów pozwala na wyeliminowanie ewentualnych zakłóceń, zwłaszcza w przypadku mieszkania w bloku wielorodzinnym, dlatego im jest ich więcej, tym lepiej. Częstotliwości gwarantujące pracę bez zakłóceń to 1,88 lub 2,4 GHz (na takiej pracują też telefony bezprzewodowe). Najlepiej jest również wybierać nianie zasilane na dwa sposoby: prąd i baterię. Pozwala to na użycie urządzenia w różnych sytuacjach.

Niania idealna
Producenci niań elektronicznych prześcigają się we wzbogacaniu swoich produktów w atrakcyjne funkcje, które sprawią, że sen dziecka będzie bezpieczny, a mama spokojna. Są to między innymi:
• Czujnik temperatury, który na bieżąco monitoruje temperaturę albo wilgotność. Niektóre modele mają również funkcję ustawienia zakresu temperatury i alarmują, gdy się ona zmienia.
• Kanał zwrotny, czyli możliwość przekazywania dziecku informacji głosowych.
• Kamera, która pozwala podglądać ułożenie dziecka i stwarza poczucie większej kontroli.
• Monitor oddechu, który pozwala zmniejszyć ryzyko tzw. śmierci łóżeczkowej, poprzez czujniki wykrywające ruch oddechowy dziecka, umieszczane pod materacem łóżeczka.
• Lampka, kołysanki, projektor – to dodatki, które nie są niezbędne, ale sprawiają, że dziecko po chwilowym przebudzeniu zajmuje się patrzeniem w ciekawe obrazki wyświetlane na suficie albo wsłuchuje się w usypiające melodyjki.
W większości przypadków niania elektroniczna wykorzystywana jest podczas pierwszych miesięcy życia dziecka, a jej podstawowe funkcje w zupełności spełniają swoje zadanie. Jednak dodatkowe funkcje okazują się często przydatne i powodują, że niania jest narzędziem wielofunkcyjnym. Warto jest odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich funkcji rzeczywiście potrzebujemy, aby dokonać dobrego wyboru.
Poniżej prezentujemy różne rodzaje niań elektronicznych, które dostępne są w sklepie internetowym Feedo.pl w atrakcyjnych cenach:

A to już wiesz?  Wyprawka dla noworodka? Dylemat jak skompletować wyprawkę dla noworodka
High angle view of sleeping baby
High angle view of sleeping baby
Baby in cot
Baby in cot
close-up portrait of a beautiful sleeping baby on white
close-up portrait of a beautiful sleeping baby on white

Monitor oddechu

NUK

Philips AVENT

PHILIPS

NUK EASY Control 200
Łatwa w obsłudze i posiadająca podstawowe funkcje niania, której zasięg wynosi 200 m w przestrzeni otwartej.

Cena detaliczna: 223,49 zł
Cena Feedo.pl: 156,50 zł
Philips AVENT SCD 505/00
Posiada energooszczędny tryb ECO i zasięg w przestrzeni otwartej 330 m. Wyposażona jest w lampkę i możliwość przesyłania dźwięku. Zasilana przez akumulator wytrzymujący do 24h.

Cena detaliczna: 279,19 zł
Cena Feedo.pl: 248, 89 zł
Philips Avent z kamerą SCD 603/00
Ten model wyposażony jest w wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, zdalnie włączane kołysanki , aktywację głosową – dźwięk włącza się, gdy dziecko zapłacze – częstotliwość 2,4 GHz i zasięg zewnętrzny 150 m.

Cena detaliczna: 542,99 zł
Cena Feedo.pl: 508, 99 zł
TOMY Monitor oddechu z nianią elektroniczną TFM575
To niewątpliwie kolejny majstersztyk angielskiego producenta TOMY. W opakowaniu, oprócz elektronicznej niani, znajduje się także podkładka pod materac z czujnikiem ruchu, służącym do monitorowania oddechu dziecka. Ma możliwość regulowania temperatury, lampkę nocną , dwie opcje zasilania. Posiada 120 kanałów i zasięg do 350 m.
Cena Feedo.pl: 619, 00 zł

O Feedo.pl
Feedo.pl to wyjątkowy sklep internetowy z najpotrzebniejszymi artykułami dla najmłodszych. W ofercie sklepu znajdują się
min.: pieluszki, mleka modyfikowane, kaszki dla dzieci, deserki, kosmetyki do pielęgnacji niemowlaków, zabawki oraz pozostałe akcesoria dla mam i ich dzieci. Klienci Feedo.pl chętnie korzystają z wyjątkowo szerokiej oferty produktów, najbogatszego asortymentu na rynku, atrakcyjnych promocji cenowych i prezentów. Feedo.pl wyróżnia łatwość zamówienia i szybka dostawa do
2 dni roboczych. W asortymencie sklepu znajduje się ponad 545 000 produktów. Więcej informacji na stronie: www.feedo.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy