Porady Produkty dla dzieci

Jaka grzechotka dla niemowlaka? 5 porad dotycząych grzechotki.

Jaką grzechotkę wybrać dla dziecka? Jaka grzechotka dla niemowlaka? 5 porad dotycząych grzechotki. Wydawać by się mogło, że wybór grzechotki dla dziecka to sprawa niezwykle

Jaką grzechotkę wybrać dla dziecka?

Jaka grzechotka dla niemowlaka? 5 porad dotycząych grzechotki.

Wydawać by się mogło, że wybór grzechotki dla dziecka to sprawa niezwykle banalna – ma grzechotać i zapewnić dziecku rozrywkę. Jednakże jak się okazuje nie jest to wcale takie proste zadanie. Wchodząc do sklepu lub zaglądając na stronę internetową przekonujemy się, że producenci zabawek przykładają wszelkich starań, aby ich produkty przyciągnęły uwagę osoby, która ma je kupić. Obecnie grzechotki często są interaktywne, mają w sobie wbudowane gryzaki. Posiadają też elementy mające stymulować rozwój zmysłów dziecka. Na co, więc zwrócić uwagę wybierając grzechotkę dla malucha?

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj zabawki się zdecydujemy musimy pamiętać o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka – jeśli mamy taką możliwość musimy sprawdzić, czy grzechotka nie ma ostrych krawędzi, wszystkie elementy są ze sobą dobrze połączone, a jeśli jest zrobiona z materiału, czy nic się nie snuje. Zabawki powinny mieć także odpowiednie atesty bezpieczeństwa.

Najpopularniejsze rodzaje grzechotek:

Grzechotki plastikowe:
Są to najpopularniejsze grzechotki. Z reguły mają one bardzo jaskrawe kolory i robią bardzo dużo hałasu. Mogą mieć one wygląd kilku zabawek zawieszonych na kółeczku (bardzo popularną formą są różnokolorowe klucze) lub zabawki z małymi kuleczkami zamkniętymi w plastikowej rurce.

Grzechotki z gryzakami
Taki rodzaj grzechotki jest idealny dla dzieci, które zaczynają ząbkować. W tego typu zabawkach z reguły gryzak jest niewielkim, dodatkowym elementem. Wykonany jest z kauczuku lub specjalnego, bezpiecznego tworzywa. Niekiedy jest to tak zwany gryzak wodny, który można schłodzić w lodówce.

Grzechotki na rączkę lub nóżkę
Ciekawą formą grzechotek są te, które można założyć maluchowi na rączkę lub nóżkę. Wykonane są one z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów, w przyciągających uwagę dziecka kolorach. Grzechotka na rączkę ma formę opaski, zaś ta na nóżkę skarpetki. Zabawki są do nich przyszyte. Dziecko ruszając się sprawia, że grzechotka wydaje odgłos, co dodatkowo zachęca je do zabawy i pierwszych „ćwiczeń” ruchowych.

Grzechotki z materiału:
Tego typu grzechotki są wykonane z bezpiecznych i delikatnych materiałów. Obecnie bardzo popularne są zabawki ekologiczne, sprzyjające środowisku. Nawet wypełnienie i opakowanie zabawki jest wykonane z ekologicznych i organicznych materiałów. Przykładem takiej zabawki może być grzechotka jabłuszko Apple Park ze sklepu www.babymama.pl. Jabłuszko ma intensywne, kontrastujące ze sobą kolory. Zachwyci malucha dźwiękami nasion jabłka umieszczonymi wewnątrz zabawki.

Grzechotka jabłuszko Apple Park – cena 35 PLN, www.babymama.pl

Firma Apple Park z San Francisco dokłada wszelkich starań, aby ich produkty były nie tylko najwyższej jakości, ale także sprzyjały środowisku i delikatnej skórze dzieci. Swoją rzetelnością i dbałością o jakość wykonania Apple Park zdołało uzyskać wiele certyfikatów, między innymi certyfikatem GOTS stworzonym przez International Working Group on Global Organic Textile Standart, grupę skupiającą wiele organizacji z całego świata, która zajmuje się certyfikowaniem produktów przyjaznych środowisku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy