Ze świata firm

Mucovagin – komfort życia intymnego w czasie menopauzy

Sześć miesięcy bez menstruacji u dojrzałej kobiety oznacza, że nadeszła menopauza. Rozpoczął się kolejny etap życia, w którym nie jest już zdolna do rodzenia dzieci, ale daleko jej jeszcze do starości. Dużą niedogodnością w tym czasie mogą być dolegliwości intymne.Częste dolegliwości intymne w czasie menopauzy są związane ze zmianami

Teaser

Sześć miesięcy bez menstruacji u dojrzałej kobiety oznacza, że nadeszła menopauza. Rozpoczął się kolejny etap życia, w którym nie jest już zdolna do rodzenia dzieci, ale daleko jej jeszcze do starości. Dużą niedogodnością w tym czasie mogą być dolegliwości intymne.

Częste dolegliwości intymne w czasie menopauzy są związane ze zmianami hormonalnymi i niedostatecznym nawilżeniem błony śluzowej pochwy. Panie w dojrzałym wieku są częściej narażone na:

  • zwiększoną podatność na infekcje,
  • suchość pochwy,
  • zmiany w odczuwaniu przyjemności seksualnej,
  • świąd okolic intymnych

Wymienione objawy są najdotkliwiej odczuwane w pierwszym roku bez miesiączki. Wiele kobiet skarży się na nie także w okresie premenopauzalnym, kiedy to miesiączki są coraz rzadsze, mniej obfite i nieregularne.

Suchość pochwy – leczenie
Dla intymnego komfortu wielkie znaczenie ma właściwe nawilżenie błony śluzowej pochwy. Niestety wraz z wiekiem błona śluzowa pochwy utrzymuje coraz mniej wilgoci i dłużej się regeneruje. Nie służy jej niedobór estrogenów charakterystyczny dla menopauzy. Stan ten powoduje, że  delikatna z natury błona, staje się cieńsza i traci naturalne nawilżenie. Dochodzi do suchości pochwy, która sprzyja podrażnieniom, zmniejsza się również intymna bariera ochronna, co oznacza podatność na infekcje.

Globulki Mucovagin – naturalne nawilżenie w czasie menopauzy
O naturalne nawilżenie pochwy każda kobieta można zadbać w prosty i bezpieczny sposób za pomocą kwasu hialuronowego dostępnego w globulkach dopochwowych Mucovagin.

Polecam globulki z kwasem hialuronowym Mucovagin, odpowiednie również dla dojrzałych kobiet. To pierwsze w Polsce globulki dopochwowe zawierające kwas hialuronowy o drobnocząsteczkowej strukturze, który ma udowodnioną skuteczność w regeneracji błony śluzowej pochwy. Kurację taką można aplikować samodzielnie.” – mówi Agata Chodakowska, Group Brand Manager.

MUCOVAGIN Globulki dopochwowe z kwasem hialuronowym 5 mg dostępne są w aptekach oraz sprzedaży internetowej w sklepie producenta: DrogeriaZdrowie.pl

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety dla układu moczowego – Femisept URO, probiotyk nowej generacji – Trivagin oraz plastry na blizny – Sutricon. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są globulki  dopochwowe z kwasem hialuronowym – Mucovagin. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.pregnaplus.pl  www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl  www.sutricon.pl   www.startzrozumem.pl  www.mucovagin.pl

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy