Wiadomości Branżowe

Niektóre dzieci rzeczywiście boją się ciemności…

Mamo, tato w szafie jest jakiś potwór… Takie zdanie z pewnością nieraz usłyszy każdy rodzić, którego maluch śpi w osobnym pokoju i zaczyna zasypiać samodzielnie.

Mamo, tato w szafie jest jakiś potwór…

Takie zdanie z pewnością nieraz usłyszy każdy rodzić, którego maluch śpi w osobnym pokoju i zaczyna zasypiać samodzielnie. Niektóre dzieci rzeczywiście boją się ciemności, z których mogą „wyjść” jakieś straszne istoty, inne potrzebują jeszcze rodziców blisko siebie, kiedy zasypiają i wyrażając lęk próbują ich do siebie ściągnąć. Niezależnie od tego co jest podłożem zachowania lękowego dziecka warto z nim o tym porozmawiać. Spytać się, czy na przykład coś go nie wystraszyło w ciągu dnia. Jest wiele sposobów, które pozwolą rozwiać lęki Twojego malucha. Oto kilka najprostszych i zarazem najbardziej skutecznych.

Historyjka na dobranoc

Dzieci z reguły boją się rzeczy, jakich nie rozumieją. Dlatego tak ważna jest rozmowa z maluchem. Kiedy wiemy już na pewno co niepokoi pociechę do tego stopnia, że nie może zasnąć możemy przystąpić do działania – opowiedzieć jej historyjkę lub wymyśloną bajeczkę, w jakiej będzie wyjaśnione zjawisko, które przestraszyło dziecko. Jest też wiele książeczek dla dzieci, jakie wyjaśniają dużo rzeczy w przystępny dla malucha sposób. Są także bajki, które pokazują, że łóżkowe i szafowe potwory wcale nie są takie straszne.

Lampki do kontaktu

Jeżeli dziecko boi się zasypiać przy całkiem zgaszonym świetle warto rozważyć zakup lampki nocnej dla niego. Sprawdzają się w takiej roli lampki punktowe, które wkłada się do kontaktu i dają łagodne rozproszone światło. Jednak pamiętać trzeba, że dają one jedynie punktowe światło i nie można ich przenosić, czy też odłączać od kontaktu, gdyż przestaną świecić.

Lampki przenośne

Najnowszym rozwiązaniem są przenośne lampki takie jak na przykład lampka nocna miś firmy Brother Max ze sklepu www.babymama.pl. Lampki takie bez obawy można dać dziecku w formie przytulanki do spania – powierzchnia pomimo tego, że świeci, nie wydziela ciepła. Ich światło ma przyjemny ciepły kolor i jest na tle delikatne, że nie wybudzi śpiącego dziecka ze snu. Lampki posiadają automatyczny wyłącznik i włącznik, dzięki czemu oszczędzają energię. Taka przenośna lampka sprawdzi się również, kiedy dziecko budzi się w nocy i chce wyjść z pokoju do toalety.

A to już wiesz?  Co to jest współspanie?

Lampka nocna Miś Brother Max cena: 189 pln www.babymama.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy