Kobiecości Kobieta i jej zdrowie

Nieuchwytny blask, subtelność lub uroda… Czy to miara kobiecości?

Nieuchwytny blask, subtelność lub uroda… Czy to miara kobiecości?
Naturaginum – kobiecy sposób na zdrowe drogi moczowe Nieuchwytny blask, subtelność lub uroda… Czy to miara kobiecości? A może wewnętrzne piękno i czułość? Czym jest

Naturaginum – kobiecy sposób na zdrowe drogi moczowe

Nieuchwytny blask, subtelność lub uroda… Czy to miara kobiecości? A może wewnętrzne piękno i czułość? Czym jest bycie kobietą? Można zrozumieć to tylko w praktyce. Poznając na co dzień wszystkie pozytywy i negatywy kobiecości. Niewątpliwie zaletami są: możliwość doświadczenia macierzyństwa, podzielność uwagi, wdzięk, zaś mniej przyjemne aspekty to huśtawka nastrojów, menstruacja oraz… kłopoty z dolnymi drogami moczowymi.

Kobieca dolegliwość
Problemy związane z pęcherzem moczowym dotykają nie tylko dorosłych kobiet, ale mogą wystąpić także u nastolatek i małych dziewczynek. Spowodowane są specyficzną budową ciała. Krótka cewka moczowa, znajdująca się blisko odbytu sprzyja łatwiejszemu przemieszczaniu się bakterii. Dlatego panie szczególnie powinny dbać o swoje zdrowie. Pamiętając o podstawowych zasadach higieny oraz stosując odpowiednią ochronę okolic intymnych. Mimo, że to oczywiste, jednak warto o tym przypominać.

Czym skorupka za młodu…
Nie od dziś wiadomo, że najbardziej sprzyjającym środowiskiem do rozwoju bakterii jest ciepło i wilgoć. Dlatego od najmłodszego warto dbać o higienę intymną dziewczynek. Częsta zmiana pieluszki (co najmniej 6 razy dziennie) pozwoli by maluch uniknął problemów związanych z pęcherzem moczowym. Pamiętaj aby podmywać córeczkę zaczynając od przodu do tyłu. Nigdy odwrotnie! Gdy dziecko jest starsze warto zaopatrzyć je w bawełniane i przewiewne majtki. Jeśli maluchowi przydarzy się popuszczenie moczu należy go jak najszybciej przebrać. Nie wskazane jest chodzenie w mokrej bieliźnie. Od najmłodszych lat należy uczyć córkę jak dbać o siebie. Używanie osobnego ręcznika do okolic krocza to podstawa. Rodzice powinni również uczulać swoją pociechę, aby nie siadała na zimnym.

Od podlotka do kobiety
U nastolatek częstym powodem wystąpienia problemów z pęcherzem jest brak świadomości. Należy zachować ostrożność przy wyborze wkładek higienicznych i nawilżających żeli. Źle dobrane mogą podrażnić błonę śluzową, a co za tym idzie ułatwiają dostęp drobnoustrojom do cewki moczowej. Kosmetyki do higieny intymnej, także mogą być problematyczne. Dziewczęta powinny w szczególności wystrzegać się: mydeł, mycia strefy intymnej gąbką lub myjką, siadania na desce klozetowej w miejscach publicznych, zbyt długich kąpieli w wannie, noszenia bielizny ze sztucznych tworzyw. Do problemów z pęcherzem moczowym przyczynić się, także może częste i intensywne uprawianie seksu.

A to już wiesz?  PMS, zaburzenia miesiączki, dolegliwości związane z burzą hormonalną, kiepskie samopoczucie i zespół napięcia przedmiesiączkowego – znasz to

Kłopoty z pęcherzem moczowym częściej występują u kobiet ciężarnych, jak również u pań wchodzących w okres przekwitania. Te pierwsze poprzez powiększającą się macicę mają coraz silniejszy ucisk na pęcherz, a cewka moczowa jest słabo napięta. To sprawia, że układ moczowy pracuje mniej wydajnie, a resztki moczu zalegają w pęcherzu. Stwarzając w ten sposób idealne środowisko do rozmnażania się bakterii. Za podrażnienie pęcherza u kobiet w średnim wieku odpowiada spadek estrogenów, które naruszają prawidłową florę bakteryjną. Dzięki temu bakterie mają łatwiejszy dostęp do układu moczowego.

Jak dbać o układ moczowy?
Głównym objawem problemów z pęcherzem moczowym są częste wizyty w toalecie, nawet w nocy, przy oddawaniu moczu pojawia się ból i pieczenie. Symptomy te bywają często mylone z podrażnieniami ginekologicznymi. Kobietom oprócz fizycznych dolegliwości, towarzyszą poczucie wstydu, obniżona samoocena. Dlatego ważne jest utrzymanie zdrowego układu moczowego. Może wspomóc w tym odpowiednia dieta oraz właściwie dobrane suplementy. Warto codzienne posiłki wzbogacić o produkty bogate w witaminę C oraz naturalne kwasy organiczne, które zawarte są w jabłkach lub cytrynie. Picie soków z żurawiny lub jedzenie suszonych owoców, również wzmocni organizm. Nalży pić co najmniej 2 litry wody dziennie, natomiast unikać kawy, słodkich napojów, jedzenia pikantnych potraw czy czekolady. Niezbędna będzie również higiena, jest podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia. To od niej w znacznej mierze zależy sprawność naszego układu moczowego. Zawsze trzeba myć ręce po skorzystaniu z toalety, a także nie wstrzymywać moczu. Zakup specjalistycznych środków kosmetycznych przeznaczonych do higieny intymnej dodatkowo ułatwi pielęgnację. Najlepiej takich o neutralnym pH, nie perfumowanych, które nie naruszą delikatnej skóry. Produkty te powinny być bogate w chlorheksdynę, kwas mlekowy i allantoinę, które wspomagają wzrost dobroczynnej mikroflory bakteryjnej, chronią oraz koją podrażnienia.

Linia Naturaginum Bio – Intima w kompleksowy sposób dba o zdrowe drogi moczowe kobiet na każdym etapie ich życia. Wspomaga i pielęgnuje, w naturalny sposób chroni organizm. Działa dwutorowo: zarówno od wewnątrz (kapsułki) jak i na zewnątrz (płyn i chusteczki do higieny intymnej). Linia Naturaginum przeznaczona jest do wspomagania i pielęgnacji. Kapsułki, chusteczki i płyn – polecane są każdemu dbającemu o zdrowie intymne.

A to już wiesz?  Rynek in vitro w Polsce owiany tajemnicą

Unikalna formuła Naturaginum obejmuje:

 NAUTRAGINUM BIO FORMULA suplement diety (KAPSUŁKI 30 SZT.) – bogate w naturalne wyciągi roślinne z żurawiny wielkoowocowej (Vaccinium macrocarpon), zwanej „balsamem na drogi moczowe”. Naturalne ekstrakty z ziela pokrzywy oraz korzenia pietruszki wykazują dobroczynne działanie na układ moczowy, naturalnie wspomagając prawidłowe funkcjonowanie nerek. Ziele pokrzywy dodatkowo wspomaga usuwanie wody z organizmu i sprzyja prawidłowemu przepływowi moczu.
Suplement diety Naturaginum BIO formula zawiera także witaminę C, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Suplement Naturaginum BIO formula może być stosowany przez długi czas oraz w trakcie antybiotykoterapii. Wystarczy jedna kapsułka dziennie.
Kapsułki Naturaginum BIO formula można stosować, w celu wsparcia funkcji wydalniczej układu moczowego.
Cena sugerowana: ok. 19,27 PLN* (opakowanie 30 szt.)
*Średnia cena rynkowa wg danych Pharmaexpert 10/2014

 NATURAGINUM BIO-INTIMA: PŁYN DO HIGIENY INTYMNEJ do codziennego stosowania. Wspomaga wzrost dobroczynnej mikroflory bakteryjnej, chroniącej okolice intymne oraz drogi moczowe, zapewnia nawilżenie, koi podrażnienia i pieczenie oraz sprzyja regeneracji naskórka i błon śluzowych. To jedyny tego rodzaju preparat na rynku! Zawiera specjalnie dobranie składniki, w tym antybakteryjną chlorheksydynę, które pomagają pielęgnować i chronić okolice intymne.
Cena sugerowana: 17,55 PLN* / 180 ml
*Średnia cena rynkowa wg danych Pharmaexpert 10/2014

 NATURAGINUM BIO-INTIMA: CHUSTECZKI DO HIGIENY INTYMNEJ Chusteczki pielęgnują i chronią okolice intymne. Nawilżają i łagodzą podrażnienia. To idealne rozwiązanie w czasie podróży i podczas korzystania z toalet publicznych, dlatego zawsze warto mieć je przy sobie. Wspomagają wzrost i odbudowę prawidłowej flory bakteryjnej. To jedyny tego rodzaju preparat na rynku! Zawiera specjalnie dobranie składniki, w tym antybakteryjną chlorheksydynę, które pomagają pielęgnować i chronić okolice intymne.
Cena sugerowana: 7,95 PLN* / 20 szt.
*Średnia cena rynkowa wg danych Pharmaexpert 10/2014

Linia Naturaginum to naturalny wybór w kompleksowej ochronie dróg moczowych, do codziennego stosowania.

A to już wiesz?  Jak najdłużej zachować jędrność piersi?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy