żywienie noworodków oraz niemowląt po 4., 6., 8., 10. i 12. miesiącu życia

W ciągu pierwszego roku życia niemowlę znacznie zmienia swoje zapotrzebowanie na pokarm. Rodzice często zastanawiają się, czy robią wszystko, by jego dieta była właściwa. Z pomocą przychodzi Humana, która w konsultacji z dietetykiem przygotowała cykl artykułów na temat żywienia niemowląt.

Pierwszy rok żywienia malucha jest bardzo ważny i od tego czy dieta będzie właściwa, zależy jego dalszy zdrowy rozwój. Noworodek rodzi się z rezerwami pokarmowymi zgromadzonymi podczas życia płodowego, natomiast roczne dziecko może jeść już niemal wszystko to, co dorosły. Jak pokierować w tym czasie dietą malucha dowiedzą się rodzice z serwisu Mamosfera.pl

Artykuły dotyczą żywienia noworodków oraz niemowląt po 4., 6., 8., 10. i 12. miesiącu życia. Są oparte o porady dietetyczki Justyny Jessy z Poradni Świadomej Mamy PrenaVita, która specjalizuje się w odżywianiu kobiet w ciąży, planujących ciążę oraz w żywieniu niemowląt i małych dzieci.

– „Aby mieć pewność, że odpowiednio żywimy malucha najlepiej konsultować się ze specjalistą w zakresie żywienia niemowląt i małych dzieci (pediatra/dietetyk). Można korzystać również z materiałów wydawanych przez Instytutu Matki i Dziecka.” – tłumaczy Justyna Jessa. – „Rodzice niemowląt przede wszystkim mają wątpliwości co do czasu wprowadzania glutenu do diety malucha, a także często pytają w jaki sposób podawać nowy pokarm – w jakiej formie, konsystencji i ilości” – dodaje dietetyk.

Odpowiedzi na te pytania znajdują się w artykułach dotyczących żywienia niemowląt publikowanych regularnie w serwisie Mamosfera.pl. Rodzice dowiedzą się jak bezpiecznie rozszerzać dietę niemowlęcia, a także jakie owoce można mu podawać w poszczególnych miesiącach, kiedy należy wprowadzać pokarmy stałe, kaszki i soki. Ważne informacje dotyczą również najczęstszych błędów żywieniowych popełnianych przez rodziców niemowląt, takich jak zbyt wczesne wprowadzanie niektórych pokarmów, co może skutkować np. wystąpieniem alergii.

– „Cykl artykułów na temat etapów żywienia niemowlęcia to wyjście naprzeciw potrzebom rodziców – naszych konsumentów. Czytelnicy serwisu Mamosfera.pl mogą też dowidzieć się, jakie produkty Humana są odpowiednie dla dzieci w ich wieku.” – mówi Monika Gąska, Brand Manager Humana.

Bezpieczne produkty dla niemowląt polecane w artykułach można kupić w sklepie internetowym Kidy.pl. Wiele z nich dostępnych jest w promocyjnych cenach.

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie www.humana.pl.

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.kidy.pl www.mosbito.pl www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl

Authors

Related posts

Top